بیماری اسکب سیب زمینی

نام بیماری: اسکب سیب زمینی

نام انگلیسی Potato Scab:

نام علمی: Streptomyces scabies

به طور خلاصه

علائم

اسکب معمولی (جرب) سیب زمینی در بخش های هوایی گیاه مانند برگ ها، ساقه ها یا دمبرگ ها علائمی ایجاد نمی کند. اولین علائم معمولا بر سطح غده های جوان ظاهر می شود و همزمان با رشد غده ها علائم به صورت زبر شدن سطح زیادی از غده، زخم های چوب پنبه ای قهوه ای مایل به قرمز بر روی پوست غده، وجود حفره های عمیق یا کم عمق تیره و ظهور ترک های شبکه ای توسعه می یابند. سایر گیاهان غده ای و ریشه ای نظیر چغندر، هویج، جعفری و تربچه نیز می توانند به این بیماری دچار شوند. در همه موارد این بیماری کاهش کیفیت غده ها و محصول را در پی خواهد داشت.

علت ها

عامل بیماری اسکب معمولی سیب زمینی، باکتری Streptomyces scabies است که در بافت ریشه های آلوده در خاک بقا می یابد. این باکتری از طریق آب، بقایای گیاهی آلوده و ذرات خاک معلق در باد پخش می شود. این باکتری از طریق زخم ها و منافذ طبیعی وارد بافت های گیاهی و غده ها می شود. از آنجایی که باکتری نیاز به میزان اکسیژن بالایی دارد، در نتیجه احتمال وقوع آن در خاک های سبک و با تهویه خوب بسیار بیشتر است. همچنین این باکتری در خاک های خشک و قلیایی بیشتر شایع می باشد. حساسیت ارقام مختلف سیب زمینی به باکتری اسکب متفاوت است و برخی از ارقام مقاوم دارای عدسک های کمتر و سفت تر و پوست ضخیم تر هستند.

کنترل ارگانیک

استفاده از کمپوست های گیاهی نظیر کمپوست چای می تواند بطور چشمگیری باعث کاهش شدت بیماری اسکب معمولی بر روی غده های سیب زمینی شود. کودهای زیستی حاوی نژادهای باکتریایی رقابتی می تواند باعث افزایش در کیفیت وکمیت غده ها شود.

کنترل شیمیایی

کنترل تلفیقی با رویکرد پیشگیرانه به همراه کنترل بیولوژیک را همیشه در نظر داشته باشید. ضدعفونی کردن غده های بذری با سموم کاپتان و مانکوزب می تواند در کاهش شدت بیماری موثر باشد.

اقدامات پیشگیرانه